Pakiety książek na dzień dziecka a Ty na co postawisz

Jeżeli Twoje dziecko ma już mnóstwo zabawek, a duże porcje słodyczy najczęściej kończą się wizytą u stomatologa, książki na dzień dziecka mogą być najlepszym prezentem. Czytanie rozwija wyobraźnię najmłodszych, a także wzbogacają ich język. Długie, ciekawe historie to wspaniały sposób na zaczepienie w dziecku pasji do lektur. Oto kilka naszych propozycji zestawów książek dla dzieci.

Lucy Maud Montgomery i nieśmiertelna Ania

Cykl książek o Ani z Zielonego Wzgórza autorstwa Lucy Maud Montgomery to świetny sposób na zachęcenie do czytania dziewczynek, które do tej pory nie były tym zainteresowane. Hit księgarniany składa się z wielu części, dlatego do pierwszej książki „Ania z Zielonego Wzgórza” warto będzie dokupić kolejne i podarować dziecku cały pakiet. Przygody Ani Shirley są wspaniałe, rozbudzają wyobraźnię i zwracają uwagę na to, że tak naprawdę wnętrze człowieka jest najważniejsze. Historie o Ani to coś, co czego dziewczynki mogą chętnie sięgać nawet jako nastolatki.

Weterynarz, który zna język zwierząt? Tak, w świecie książek to możliwe!

Kolejną wspaniałą sagą dla dzieci jest seria książek z cyklu „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, których to autorem jest Hugh Lofting – brytyjski autor, któremu seria o weterynarzu znającym mowę zwierzęcą przyniosła prawdziwą sławę. Doktor Dolittle to lekarz, który kocha i ceni zwierzęta, dlatego ta pozycja będzie szczególnie uwielbiana przez dzieci podzielające jego pasję. Co ważne, książek o doktorze jest całkiem sporo, więc można kupić je w dość pokaźnym pakiecie na dzień dziecka.

Cykl powieści o Tomku Wilmowskim – książki dla chłopców

Literatura dziecięca jest bardzo różnorodna, ale klasyka na prezent nigdy nie będzie pomyłką. Seria 10 książek o Tomku Wilmowskim autorstwa Alfreda Szklarskiego to wspaniała saga o podróżach, patriotyzmie i przyjaźni. Całość rozpoczyna się od powieści „Tomek w krainie kangurów”, w której poznajemy tytułowego bohatera jako 14-letniego chłopca, który próbuje odnaleźć się w świecie. Akcja dzieje się w 1902 roku i będzie doskonała dla wszystkich dzieci, które cenią sobie serie przygodowe.